Elementor Syntax Highlighter Problemi

Elementor Syntax Highlighter Problemi

  Günümüzde bir çok İnternet sitesi  wordpress kullanıyor ve ben dahil bu platform üzerinden İnternet sitemizde birşeyler paylaşıyoruz. Kod bilgisi olayan ve daha pratik bir şekilde site kurmak isteyen bir çok insanın kulladığı wordpress platformunda birçok eklenti mevcut. Bu eklentilerden benimde sayfalarımı düzenlemek için aktif kullandığım “Elementor Page Builder” sayfa düzenleme eklentisi üzerinde herhangi bir eklenti ile çalışılmasını izin vermiyor, en azından demo sürümünde bu şekilde. Şimdi web sitesinde sürekli kod satırı paylaşan ve yazılımla ilgili bilgi veren arkadaşlar için “Elementor ” üzerine eklentisiz kod satırı nasıl ekleyeceğimiz değineceğim.

Elementor Html Kod Element

    Elementor ‘da tek yapmamız gereken   sol tarafta bulunan sekmeden elements’lere gelip sayfamıza bir Html kod satırı eklemek.

Elemantor Html Kod

Yukarıda işaretlemiş olduğum element’i sayfamıza sürükleyip bıraktıktan sonra aşağıda görmüş olduğunuz Html kod satırlarının yazılacağı alana

Diğer Programlama Dili Kodlarını Html Koda Çeviren Siteler

aşağıda verdiğim İnternet adreslerinden istediğiniz yazılım dilinin kodlarını Html koda çevirip  yukarıdaki kod alanına yapıştıra bilirsiniz.

  • https://pinetools.com/syntax-highlighter
  • https://tohtml.com/cpp/
  • http://highlight.hohli.com/index.php

yukarıda belirtmiş olduğum gibi bu adreslerden kodlarınızı Html koda çevirip Html kodu yukarıdaki alan yapıştırdığınızda hem Googlenin botları sitenizi indexlerken burada bulunan kodaların bir yazılım dili kodları olduğunu anlar ve kullanıcıyı daha güzel bir görüntü sunarsınız.

Html kodunuzu kopyaladıktan sonra sayfanızda sağ tarafta elde etmek istediğiniz görüntüyü göreceksiniz.

0 0 votes
Article Rating
Abone ol
Bildir
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumlar
0
Düşüncelerinizi paylaşınx